MetinForever™
Bun venit pe MetinForever! Va rugam sa pastrati un limbaj cat mai decent!
Serverul va fii deschis in decursul acestei saptamani.Aici se va face un topic in care veti gasi informatii despre server!!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

MetinForever™
Bun venit pe MetinForever! Va rugam sa pastrati un limbaj cat mai decent!
Serverul va fii deschis in decursul acestei saptamani.Aici se va face un topic in care veti gasi informatii despre server!!
MetinForever™
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cum Creezi Un Sv De Metin Pe Hamachi Pasul 1

3 participanți

In jos

Cum Creezi Un Sv De Metin Pe Hamachi Pasul 1 Empty Cum Creezi Un Sv De Metin Pe Hamachi Pasul 1

Mesaj Scris de PaNtH3eRa Lun Oct 11, 2010 1:16 pm

Un mic video:



Pasul 1 – Descarcarea programelor necesare crearii serverului

Hamachi: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] (Hamachi este programul de baza. Fara acest program, nimeni nu poate juca)

PortMap: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] (Cu ajutorul programului PortMap, puteti crea o gazduire online, unde se pot inscrie jucatorii.)

Navicat: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] (Navicat se foloseste pentru tot ce exista in joc. In Navicat puteti bana utilizatori, puteti sa ii faceti GM | GA, puteti crea si edita magazinele, puteti modifica statusul unui player, ii puteti modifica numele si multe altele.)

Virtual PC: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] (Cu ajutorul acestui program puteti deschide serverul)

Clientul: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] (Cu acest client puteti intra in joc.)

InstantServer: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] (InstantServer este insusi serverul, care trebuie deschis pentru a putea juca.)
PaNtH3eRa
PaNtH3eRa
Admin Principal
Admin Principal

Mesaje : 340
Nivel : 10
Data de inscriere : 11/10/2010
Varsta : 29
Localizare : Pe metin.....

https://metinforever.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cum Creezi Un Sv De Metin Pe Hamachi Pasul 1 Empty Re: Cum Creezi Un Sv De Metin Pe Hamachi Pasul 1

Mesaj Scris de SkateR'zZ Mier Oct 27, 2010 9:16 pm

o sa incerc sa fac si eu un sv
SkateR'zZ
SkateR'zZ
Moderatori
Moderatori

Mesaje : 108
Nivel : 4
Data de inscriere : 26/10/2010

Sus In jos

Cum Creezi Un Sv De Metin Pe Hamachi Pasul 1 Empty Re: Cum Creezi Un Sv De Metin Pe Hamachi Pasul 1

Mesaj Scris de Vizitato Mier Oct 27, 2010 11:01 pm

Eu am avut 3 servere dar nici unul nu a stat mai mult de 2 luni din cauza HOST-ului Cum Creezi Un Sv De Metin Pe Hamachi Pasul 1 6069

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Cum Creezi Un Sv De Metin Pe Hamachi Pasul 1 Empty Re: Cum Creezi Un Sv De Metin Pe Hamachi Pasul 1

Mesaj Scris de PaNtH3eRa Mier Noi 03, 2010 1:34 am

Cam asa ceva....primu a fost cel mai tare
PaNtH3eRa
PaNtH3eRa
Admin Principal
Admin Principal

Mesaje : 340
Nivel : 10
Data de inscriere : 11/10/2010
Varsta : 29
Localizare : Pe metin.....

https://metinforever.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cum Creezi Un Sv De Metin Pe Hamachi Pasul 1 Empty Re: Cum Creezi Un Sv De Metin Pe Hamachi Pasul 1

Mesaj Scris de darco01 Joi Feb 09, 2012 10:47 am

Bv.Tineo tot asa...Eu am server de mt2 dar nush ce client sa folosesc....:(( client v3.5 nu imi mere si client v3.7 nu imi mere!!ajutatima la darco_puya Multumesc!

darco01

Mesaje : 1
Nivel : 0
Data de inscriere : 09/02/2012

Sus In jos

Cum Creezi Un Sv De Metin Pe Hamachi Pasul 1 Empty Re: Cum Creezi Un Sv De Metin Pe Hamachi Pasul 1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum